21 sty

Polskie IP, zmieniamy adres i geolokalizację

Czy tęsknisz za krajem, będąc za granicą

 

Czy będąc w kraju, interesuje Cię sytuacja poza nim

 

Nie ma dla nas znaczenia.

Skoro trafiłeś na tą stronę, przekonałeś się zapewne, że część portali i usługodawców blokuje swoje treści i udziela pełnego dostępu na obszarze określonego kraju. Cenzuruje je, rozpoznając Twój adres IP i kraj z którego się łączysz. Komputery nie mają obywatelstwa, jednak Twój adres IP, jasno wskazuje kraj i miasto z którego przychodzisz na stronę.

Jeśli opłacasz usługi takie jak Netflix i jednocześnie podróżujesz po świecie, zauważyłeś zapewne, że w USA, Niemczech tracisz dostęp do swoich seriali,  a będąc w Polsce nie masz dostępu do repertuaru, który oglądałeś będąc w Berlinie czy Nowym Jorku. Netflix to oczywiście tylko jeden, z modnych przykładów. Ten sam problem dotyczy w równym stopniu multimediów (HBO Go, TVN, BBC, NBC) jak i prasy, krajowych portali.

Zainteresowały Cię zapewne możliwości zmiany adresu IP i tzw.: geolokalizacji.  Operacji zmiany adresu IP możesz dokonać na wiele sposobów, tymi najpopularniejszymi są oczywiście VPN (Virtual Private Network) i usługi proxy. Na potrzeby dostępu do interesujących Cię treści (telewizja, usługi VoD, prasa) stworzono usługi VPN Simple. Zainteresuj się nimi lub zadaj nam pytanie a my chętnie na nie odpowiemy.

Jeśli informatyka i sieci, nie są Twoim konikiem – możesz zakupić urządzenie nRouter mini z pełną roczną subskrypcją i zmieniać geolokalizację oraz adres IP Twojego domowego internetu za jednym kliknięciem. Z oferowanym przez nas routerem vpn,  jest to banalnie proste. Lokalizacje naszych serwerów pozwalają Ci w ciągu paru minut „zwiedzić” cały świat, w usługach VPN Simple możesz otrzymać adres IP z USA, Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech i wiele innych.