21 sty

  Polskie IP, zmieniamy adres i geolokalizację

  Czy tęsknisz za krajem, będąc za granicą

   

  Czy będąc w kraju, interesuje Cię sytuacja poza nim

   

  Nie ma dla nas znaczenia.

  Skoro trafiłeś na tą stronę, przekonałeś się zapewne, że część portali i usługodawców blokuje swoje treści i udziela pełnego dostępu na obszarze określonego kraju. Cenzuruje je, rozpoznając Twój adres IP i kraj z którego się łączysz. Komputery nie mają obywatelstwa, jednak Twój adres IP, jasno wskazuje kraj i miasto z którego przychodzisz na stronę.

  Jeśli opłacasz usługi takie jak Netflix i jednocześnie podróżujesz po świecie, zauważyłeś zapewne, że w USA, Niemczech tracisz dostęp do swoich seriali,  a będąc w Polsce nie masz dostępu do repertuaru, który oglądałeś będąc w Berlinie czy Nowym Jorku. Netflix to oczywiście tylko jeden, z modnych przykładów. Ten sam problem dotyczy w równym stopniu multimediów (HBO Go, TVN, BBC, NBC) jak i prasy, krajowych portali.

  Zainteresowały Cię zapewne możliwości zmiany adresu IP i tzw.: geolokalizacji.  Operacji zmiany adresu IP możesz dokonać na wiele sposobów, tymi najpopularniejszymi są oczywiście VPN (Virtual Private Network) i usługi proxy. Na potrzeby dostępu do interesujących Cię treści (telewizja, usługi VoD, prasa) stworzono usługi VPN Simple. Zainteresuj się nimi lub zadaj nam pytanie a my chętnie na nie odpowiemy.

  Jeśli informatyka i sieci, nie są Twoim konikiem – możesz zakupić urządzenie nRouter mini z pełną roczną subskrypcją i zmieniać geolokalizację oraz adres IP Twojego domowego internetu za jednym kliknięciem. Z oferowanym przez nas routerem vpn,  jest to banalnie proste. Lokalizacje naszych serwerów pozwalają Ci w ciągu paru minut „zwiedzić” cały świat, w usługach VPN Simple możesz otrzymać adres IP z USA, Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Czech i wiele innych.

  18 sty

  Prosty w konfiguracji router VPN

  nRouter
  Łączy przeciwieństwa

  Jakie potrzeby klienta realizuje nRouter ® ?

  • Przeźroczyście łączy DWIE lub więcej sieci klienta w różnych lokalizacjach fizycznych w jedną integralną całość.
  • Umożliwia dostęp do jednej lub WIELU sieci klienta z dowolnego miejsca na świecie.
  • Umożliwia dołączenie do sieci na odległość
  • Łączy za pośrednictwem dowolnego nośnika internetu (modem gsm, kabel sieciowy lub sieć bezprzewodowa).
  • Nie wymaga publicznych adresów IP, zaawansowanej wiedzy i mozolnych konfiguracji przez co jest przyjazny i tani w utrzymaniu oraz wdrożeniu

  Co wyróżnia nRouter ® spośród innych rozwiązań dostępnych na rynku ?

  Cechy unikalne:

  Auto detekcja połączenia sieciowego.
  nRouter ® automatycznie rozpoznaje w jaki sposób został połączony do internetu, portem WAN nRoutera może być ethernet, gsm, wifi.

  Praca zza NAT
  Brak konieczności posiadania PUBLICZNEGO adresu IP w dowolnym miejscu sieci klienta, unikalna współpraca z modemami oferowanymi przez sieci komórkowe.

  Watchdog i Multiwan
  Urządzenie może posiadać dwa lub trzy połączenia z internetem jednocześnie (ethernet, sieć komórkowa lub sieć radiowa). Jeśli nastąpi awaria dowolnego źródła internetu, urządzenie samo rozwiąże problem, podejmując do skutku próby „bycia dostępnym” dla użytkownika.

  Bezkonfliktowa instalacja
  Wszystkie lokalizacje klienta mogą mieć „pudełkową” adresację 192.168.1.0/24 i Aplikacja nRouter ® umożliwi zdalny dostęp użytkownika do sieci, spoza jej obszaru. Jest to jedna z cech urządzenia NIEMOŻLIWA w realizacji poprzez inne rozwiązania VPN – sieci klienta połączone przez nRouter ® mogą mieć dokładnie taką samą (konfliktową) adresację IP

  Uniwersalizm i prostota obsługi
  Podstawowe scenariusze pracy w sieci, są przez nRouter ® realizowane „w locie” . Mechanizmy auto detekcji i auto konfiguracji pozwalają urządzeniu dobrać samodzielnie odpowiednie parametry pracy i dostosować się do sieci użytkownika.

  Atuty:

  Potrzeby energetyczne
  nRouter ® posiada niewielki apetyt na prąd.
  Możliwość zasilania nRoutera ® z portu usb komputera, zapalniczki samochodowej, powerbanku umożliwia zastosowanie urządzenia w warunkach trudnych, także bez dostępu do sieci elektrycznej. Powerbank, może dodatkowo pełnić funkcje podtrzymania zasilania na wypadek zaniku prądu (UPS).

  Praca zdalna
  nRouter ® oferuje możliwość dołączenia jednego lub więcej komputerów, tabletów, smartfonów do sieci klienta łączonej przez nRoutery. Dołączające do sieci klienta urządzenia łączą się poprzez publiczny internet do zastrzeżonej sieci. Taki dostęp jest możliwy tylko dla kluczy sparowanych z konkretnym urządzeniem nRouter ®

  Wielu użytkowników, różne poziomy dostępu
  Użytkownik zdalny może posiadać dostęp do wielu sieci i wielu nRouterów ® poprzez jeden lub wiele kluczy.

  Szybka i łatwa instalacja
  Wystarczy, że podłączysz urządzenie do zasilania i sieci aby móc z niego korzystać. Powinieneś jedynie znać różnice między portami WAN i LAN

  Pełny outsourcing systemu
  Brak konieczności instalacji serwerów, łączy internetowych i skomplikowanych konfiguracji. Brak potrzeby zatrudnienia personelu informatycznego do konfiguracji sieci z uwagi na wsparcie dedykowane od producenta usługi i urządzeń nRouter ®

  Bezpieczeństwo sieci klienta
  nRouter ® korzysta z algortymów kryptograficznych AES, RSA, SHA2. Podczas przesyłania danych oraz połączeń między oddziałowych dowolne informacje zostają zaszyfrowane i nie jest możliwe ich odczytanie w publicznym internecie. Taki scenariusz pracy powoduje, że nRouter ® jest idealnym rozwiązaniem dla ochrony dostępu do danych firmowych i stanowi idealną odpowiedź na wymogi ustawy RODO, która wykluczy możliwość korzystania z takich usług jak Pulpit Zdalny w sieciach publicznych, dostępnych z internetu. Twoje dane są chronione i pozostają bezpieczne.

  29 sie

  Połączenie do sieci zdalnej (domowej lub firmowej)

  nRouter – definicja urządzenia

  Definicja jest tak prosta, jak obsługa samego urządzenia lub aplikacji. Jest to urządzenie, które pozwala łączyć oddalone od siebie sieci komputerowe, także nie posiadające stałego połączenia z internetem.

  Dostęp do sieci domowej (firmowej)

  nRouter pozwala łączyć sieci komputerowe

  Cechy :

   

  • Utworzone pomiędzy dwoma i więcej urządzeniami nRouter połączenie jest transparentne – tak jakby urządzenia w tych sieciach i same sieci stanowiły jeden organizm. Komputer w Warszawie odpowiada na żadanie komputera w Poznaniu, a kamera IP we Wrocławiu jest dostępna poprzez modem gsm, na laptopie prezesa w trakcie podróży pociągiem.

   

  • Komunikacja w tworzonej przez dwa nRoutery sieci jest możliwa tylko w zakresie urzadzeń, które zostały wcześniej sparowane tj.: takich, które „się znają”. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo klienta, integralność jego struktur a także poufność danych przesyłanych między kilkoma nRouterami.

   

  • Szyfrowanie oparte o (unikalne dla każdego nRoutera) klucze SSL pilnuje aby komunikacja klienta była wolna od podsłuchu, zabezpieczona przed nieautoryzowanym dostępem do sieci łączonych za pośrednictwem nRouterów.

   

  • Sieci i komputery łączone przez nRoutery nie są dostępne z publicznego internetu, dołączyć do nich i komunikować się z nimi można jedynie za pośrednictwem aplikacji posiadającej uwierzytelnione klucze SSL, znane tylko  nRouterom klienta.

  Rozwiązanie oprócz oczywistych atutów, takich jak:

  • brak konieczności korzystania z dynamicznych DNS,
  • brak konieczności posiadania stałego dostępu do internetu i publicznego adresu IP
  • możliwość uruchomienia tymczasowych sieci, na przykład, na usługach gsm prepaid (budowy obiektów w realizacji, monitoring terenów leśnych, sezonowe stanowiska sprzedaży, publiczne eventy, inne)

  Jest dużo bezpieczniejsze od:

  • przekierowywania portów „do internetu”
  • „wystawiania urządzeń” do internetu (na publiczny widok)
  • ograniczenia dostępu do urządzeń wystawionych na widok publiczny jedynie hasłem

  a także

  Stwarza wiele innych możliwości, nieosiągalnych do tej pory.

   

  [wpdevart_like_box profile_id=”nordinstal” connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

  21 sie

  Pulpit zdalny i usługi serwera terminali

  Aplikacja nRouter

  Napisaliśmy wcześniej, że aplikacja nRouter jest konieczna tylko w przypadku posiadania pojedynczego nRoutera, a co z sytuacją kiedy nRoutera nie posiadamy? Najprościej oczywiście byłoby go zakupić.

  Czasami jednak, Nasze potrzeby są znacznie mniejsze a my nie mamy zwyczaju wyciągać armaty, uczestnicząc w polowaniu na muchę. W takich sytuacjach zwykle sięgamy po aplikację Team Viewer, Usoris czy inne. Naszą propozycją, na realizację takich potrzeb jest właśnie aplikacja nRouter.

  Pulpit zdalny przez VPN

  nRouter dla Windows

   

  Proponujemy do tego celu wykorzystać możliwości oferowane przez tunelowanie VPN.

  Dwie instalacje aplikacji nRouter, na dwóch komputerach, które łączy jedynie publiczny internet

  pozwolą Państwu zrealizować połączenia punkt do punktu bez konieczności poszukiwania dodatkowych rozwiązań. Nawet jeżeli komputery się nie widzą i znajdują za tzw.: NAT – połączenie będzie możliwe i taka jest funkcja oferowanej aplikacji.

  Zapewnić wirtualny kabel przez publiczny internet, który pozwoli na połączenie PC – PC, punkt do punktu.

  Obsługa programu jest banalnie prosta i sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Łącząc w ten sposób komputery, zapewniają Państwo sobie zwiększone bezpieczeństwo komunikacji i prywatność  dla podejmowanych działań. Transmisja przebiega szyfrowanym tunelem, od jednego do drugiego komputera i jest zakończona z chwilą rozłączenia tunelu. W komunikacji biorą udział tylko urządzenia posiadające odpowiedni profil zapewniający im szyfrowanie, uprzednio sparowane. Co za tym idzie,  komfort i poufność takiego rozwiązania jest niespotykany w innych przypadkach.

  Wspierane systemy

  Aplikacja wspiera systemy z rodziny Windows. Testy zostały wykonane w  Windows 7/8/10/ oraz odpowiadających im wersjach Windows Server.

  Subskrypcja

  Oferta zakłada kilka modeli subskrypcji, w tym:

  • umowną (na okres minimalny 12 miesięcy) bez ograniczenia ilości urządzeń w sieci klienta
  • w modelu przedpłaconym (prepaid)  z ograniczeniem ilości urządzen w sieci i zależną od faktycznych potrzeb
  • jednorazową sprzedaż dedykowanego serwera

  Więcej informacji uzyskają Państwo od naszych handlowców: info@nrouter.pl

  21 sie

  Router VPN do domu i firmy

  Gdzie duży nie może tam mniejszego wyśle, taki jest nRouter mini

   

  nRouter pozwala łączyć pojedyncze sieci w rozległe sieci komputerowe

  nRouter mini w wersji z zewnątrznymi antenami wifi

  nRouter mini

   

   

  Urządzenie wspierane przez otwarty system operacyjny z rodziny OpenWRT, które zasilimy:

  • z sieci elektrycznej,
  • zapalniczki samochodowej,
  • powerbanku
  • USB notebooka

  a zmieścimy w kieszeni. Mały, sprytny i do tego olimpijczyk w przedmiocie sieci komputerowych. Urządzenie występuje w wersji z anteną Wifi wbudowaną lub dokręcaną.

  nRouter mini

  wspiera tunele VPN w warstwie L3 ethernetu na dowolnym „nośniku” internetu. Czy podłączymy do niego modem USB z pakietem internetowym czy też dostarczymy mu kabel sieciowy, urządzenie podejmie się realizacji skomplikowanej operacji NAT i tunelowania.

  router vpn, nrouter mini

  nRouter mini

  Zadaniem nRoutera jest zapewnić połączenie z sieci A do sieci B lub C, niezależnie od tego czy tam, gdzie zostanie podłączony, znajduje się internet, czy jest to tzw.: sztywne łącze, czy posiadają Państwo publiczny adres IP. Dla nRoutera nie ma zabawy jesli obiekt, na którym go podlączono, jest obiektem XXI wieku. Kiedy natomiast warunki są trudne, wtedy zaczyna się przygoda.

   

  Podstawową misją

  dowolnego urządzenia nRouter jest zapewnić dostęp do sieci, w której się znajduje, innemu urządzeniu lub aplikacji nRouter, o ile posiadają  „pasujący” profil i zostały „sparowane„. Tylko tak skonfigurowane urządzenia „zobaczą się” i połączą w „jedną sieć„. Od tego, czy z drugiej strony tunelu znajduje się aplikacja nRouter, czy kolejne urządzenie zależy czy połączymy dwie i więcej sieci, czy też uzyskamy do nich dostęp bez ich łączenia.

  Dodatkowo nRouter mini wspiera tworzenie sieci domowych, poprzez mechanizmy znane i lubiane z popularnych, domowych urządzeń klasy SOHO. Urządzenie wyposażono w sieć wireless, poprzez którą (wifi lub kabel) możemy współdzielić internet z modemu GSM podłączonego do portu USB nRoutera. Modem nie jest częścią zestawu, wybór modemu przez klienta jest dowolny, zalecamy urządzenia Huawei lub Novatel.

  nRouter mini może zostać podłączony do sieci domowej (firmowej) poprzez dwa media tj.: poprzez modem GSM/LTE i kabel sieciowy jednoczenie, zapewniając domownikom redunancję łącza internetowego. W przypadku zaniku internetu „z kabla”, nRouter połączy się z siecią internet poprzez operatora komórkowego, zapewniając nieprzerwaną pracę i zabawę.

  UWAGA: nRouter nie jest urządzeniem, które pozwoli zamiescić w internecie stronę www opublikowaną na domowym komputerze. Sieci i urządzenia podłączone do nRoutera są dostępne tylko z innego urządzenia nRouter lub aplikacji o ile zostały uprzednio sparowane. Jesli szukasz rozwiązań proxy o których mowa w powyższej uwadze, zadaj nam pytanie poprzez email: info@nrouter.pl

  21 sie

  Sieci VPN dla przemysłu

  Zastosowanie routera VPN w przemysle

  Przykładowe topologie sieci

  nRouter Pro

  Jest rozwiązaniem dla sieci przemysłowych i sieci automatyki budnkowej. Zapewnia szerokie spectrum zasilań, możliwosć montażu na szynie DIN, oraz możliwosci robudowy niespotykane w urządzeniach konkurencyjnych producentów.

  Urządzenie pracuje pod kontrolą otwartego systemu operacyjnego Linux, co za tym idzie umożliwia realizację dowolnego pomysłu z zakresu IoT czy idei Przemysłu 4.0

  Nasz router VPN został wyposażony w autodetekcję popularnych modemów GSM (Sierra Wireless, Pacific Wireless, Huawei, Novatel) oraz watchdoga, które mają zapewnić ciągłosć transmisji danych z odległych obiektów przemysłowych.

  Router VPN - nRouter Pro

  nRouter Pro

  Wspierając tunelowanie VPN oparte o OpenVPN i P2P, nRouter pozwala realizować sieci ograniczone jedynie wyobraźnią klienta. Czy planujemy proste sieci punkt do punktu, czy rozległe topologie, które mają pozwolić na zarządzanie urządzeniami automatyki z jednego miejsca, nRouter wydaje się być optymalnym wyborem dla integratorów i firm inżynierskich posiadających wiele lokalizacji serwisowych. Obecnie zmuszeni do podróżowania między rozproszonymi obiektami,  z nRouterem, integratorzy zyskują dużą swobodę i elastycznosć pracy. Oferowane przez nas urządzenia pracują w warstwie L2 i L3 sieci ethernet, przez co zakres ich zastosowań jest znacznie szerszy, niż typowych routerów VPN dostępnych na rynku. Od konkurencji nRoutery odróżnia także brak przymusu posiadania publicznych adresów IP, skomplikowanych struktur sieciowych po stronie firm integratorskich. Urządzenia subskrybują stworzone przez nas usługi VPN i CLOUD DNS, więc troskę o zaplecze sieciowe, redunancję i transmisję powierzają Państwo doswiadczonym sieciowcom.

  Opcjonalnie nRouter Pro można rozszerzyć w awaryjny moduł podtrzymania zasilania, ładowany podczas pracy nRoutera. Usługa nRouter pozwala także subskrybować alerty sms i email. Zapraszamy do zadawania pytań:

  Kontakt: info@nrouter.pl

  11 sie

  Integracje dla przemysłu

  Integracja automatyki

  Integracja sterowników i automatyki budynkowej w Galerii Manhattan w Gorzowie Wielkopolskim, nie byłaby możliwa bez zabezpieczenia transmisji i pracy zdalnej programistów Contemporary Controls oraz Delta Controls. Tunele zapewniła struktura securevpn.pl . O tej inwestycji pisze uznany w europie periodyk poświęcony tej tematyce, na stronach 27-27. Zapraszamy do zapoznania się z treścią dostępną pod tym linkiem .  Warto zauważyć, że dzięki tunelowaniu Layer 2 i Layer 3 możliwa była wymiana i modyfikacja firmware bram Bacnet BASGATEWAY LX oraz wykonanie BMS. W tunelach obsługiwano aplikacje OrkaView oraz Enteliweb a także niejednokrotnie konfigurowano zdalne zasoby serwera pracującego pod kontrolą karty iDRAC oraz systemu Windows 2016 Server Fnd.

   

  18 lip

  Monitoring na gsm czyli stałe IP i VPN

  Monitoring CCTV na łączu gsm 

  Kamera IPWiększość operatorów telefonii komórkowej „zabezpieczając interesy klienta” blokuje możliwość skorzystania z dobrodziejstw internetu mobilnego na potrzeby monitoringu czy tymczasowego serwera za pośrednictwem no-ip.com czy dyndns.org. W takiej sytuacji nasz VPN jest jedyną możliwością posiadania stałego adresu IP na potrzeby dostępu do obrazu z kamer czy innych usług w domowej sieci. Nasza usługa dopuszcza i umożliwia Państwu posiadanie stałego adresu IP na internecie mobilnym i dowolne kreowanie przekierowania portów. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza oraz znajomość konfiguracji urządzeń, nasz technik doradzi Państwu w zakresie doboru urządzenia, skonfiguruje je dla potrzeb określonej inicjatywy i służy radą w dowolnym momencie realizacji. Zespół SecureVPN składa się nie tylko z sieciowców, nasi technicy brali udział w kształtowaniu systemów bezpieczeństwa wielu podmiotów, hipermarketów czy stadionów a także lasów Państwowych. Złożona i rozległa wiedza czyni z nas unikalny na rynku zespół ludzi zorientowanych na sukces i nie zrażających się chwilowymi trudnościami. Doświadczenie pozwala nam dostrzec „światełko w tunelu”, którego dostrzeżenie teoretykom wydaje się niemożliwe.

  15 lip

  Jaki router do VPN

  banner_sample

  Korzystanie z SecureVPN nie wymusza wymiany posiadanego przez Państwa sprzętu, w przypadku komputera nie jest wymagane nawet dodatkowe oprogramowanie. Najprostszy z możliwych tuneli zestawią Państwo za pośrednictwem protokołu pptp, w którego obsługę „uzbrojony” został dowolny Windows już od wersji XP.

  Przewodnik konfiguracji zamieścimy już wkrótce, jednak istotne jest aby wiedzieć, że nasi technicy w dowolnej chwili wspomogą Państwa zdalnie i telefonicznie w konfiguracji. Jeśli nie czują się Państwo na siłach, nie mają zacięcia i wiedzy informatycznej, nasz zespół nieodpłatnie pomoże w dowolnej konfiguracji tuneli dla naszych klientów na potrzeby wykorzystania usługi.

  W przypadku routera sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, jednak nie na tyle aby się przerażać – i tutaj nie potrzeba skomplikowanej wiedzy. Ważne jest aby posiadane urządzenie wspierało funkcję VPN Client. Na potrzeby tego tekstu i jako ukłon w kierunku klientów, którzy najczęściej wybierają jednak tunel pptp skupmy się więc na tym protokole.

  Read More

  09 cze

  Subskrypcja VPN. Polska, USA, Holandia i inne lokalizacje

  serwery VPN, stały adres IPKonta VPN Standard Mix oraz Mini Mix

  zawierają w subskrypcji adresy w 12 serwerowniach na świecie i w Polsce. Oferujemy do Państwa dyspozycji blisko 500 adresów IP, z czego 300 adresów to adresy zlokalizowane w Polsce a pozostałe w USA i krajach Europy. Stale rozwijamy ofertę, w tej chwili konta z aktywną subskrypcją MIX dają dostęp do serwerów VPN zlokalizowanych w:

  • Polsce
  • Holandii (Amsterdam)
  • USA (Nowy Jork, Miami, Los Angeles, Nowym Jorku)
  • Meksyku
  • Brazylii (Rio De Janeiro)
  • Chinach (Hongkong)
  • Japonii (Tokio)
  • Panamie

  Subskrypcja adresu IP w usługach standard jest możliwa w dowolnym data center w którym znajdują się nasze serwery.

  Read More